ЄвроСтар

ТОВ
Персонал Євро Стар і реквізити компанії Крюiнг, вакансії Робота для морякiв - відкриті вакансії Крюiнговi агентства СНД

Портb, суда, компанii... Офшорний флот...

OFFSHORE
Drill Ship -
(Бурове судно)

Drill Ship - Буровое судно
Бурове судно (drillship) - судно технічного флоту, призначене для буріння пошуково-розвідувальних свердловин. Зазвичай бурові судна працюють автономно (без судів постачання) у віддалених від баз районах. Сучасні бурові судна мають довжину 150-255 м, ширину 24-42 м, водотоннажність від 15000 т. До 95000 т. На них передбачаються ємності для розміщення до 6500 куб. м. бурових розчинів і стелажі для зберігання бурових і обсадних труб. За архітектурно-конструктивного типу бурові судна являють собою в основному однокорпусні суду з носової і кормової надбудовами і бурової вишкою, розташованої в середній частині судна. Буріння виробляють через спеціальну шахту (moon pool). Бурові суду, що працюють при малих глибинах, мають якірну систему стабілізації (система для утримання судна над гирлом свердловини). Якірна система включає троси і ланцюги, спеціальні якоря масою 9-13,5 т (8-12 штук), якірні лебідки із зусиллям по 2МН, обладнані контрольно-вимірювальною апаратурою. Розстановка якорів і їх прибирання виробляються зі допоміжних суден. При великих глибинах використовується динамічна система, стабілізація виробляється за допомогою підрулюючих пристроїв (як правило, 3 в носі і 2 в кормі). Сучасні суду обладнуються системами динамічного позиціонування класу DP 3. Бурове судно обладнується також пультом управління, який призначений для контролю за становищем судна і водоотделяющей колони (marine riser *) в режимі автоматичної стабілізації, і дистанційним ручним керуванням при постановці судна на позицію.

Експлуатаційна швидкість бурових судів 11-15 вузлів. Як правило, суду цього типу обладнані вертолітним майданчиком. Надбудова може вміщати від 110 до 230 осіб.

Працюють бурові судна на глибинах від 400 до 3600 метрів. Загальна (сумарна) глибина буріння доходить до 11400 м.

Різновидом бурових судів є шлангокабельние суду, призначені в основному для інженерно-геологічного буріння на глибині 200 метрів при глибині моря до 600 метрів. Вони забезпечені гнучким армованим шлангом великої довжини, завдяки чому вимоги до зміщення судна відносно гирла свердловини пред'являються менш жорсткі, ніж при використанні бурильних труб.

Особливості дизайну та технічні характеристики Морехідні якості судна
Характерна особливість бурового судна - мале відношення ширини до осадки, рівне 3-4, що можна пояснити розширенням районів роботи і вимогами підвищення мореплавства. Завдяки своїй формі корпусу судна, воно здатне розвивати швидкість до 15 вузлів. Конструктивні особливості судна Бурова вишка розташовується на палубі в центральній частині судна. Буріння виробляють через шахту, вбудовану в судні. На деяких Бурових судах прийнято, після закінчення буріння свердловини, опускати бурову вишку за допомогою спеціальних пристроїв в горизонтальне положення, що б зменшити парусність і знизити центр ваги судна при переході на іншу локацію. Вибір головних розмірів судна залежить від необхідної вантажопідйомності, яка визначається розрахунковою глибиною буріння свердловин і автономності судна. Додавайте сучасних Бурових суден досягає 5000-8000 тонн і включає:
рідке паливо;
рідкий буровий розчин;
порошкоподібні матеріали;
хімічні реагенти для приготування бурового розчину;
цемент;
питну і технічну прісну воду;
обсадні та бурильні труби та інші матеріали й устаткування.
Вплив погодних умов
На Бурових судах встановлюються заспокоювачі качки, які допомагають вести буріння свердловин при хвилюванні моря 5-6 балів. При збільшенні хвилювання бурові роботи припиняються. Максимальна допустиме відхилення щодо заданої точки буріння до 6-8% від глибини моря, яке залежить від гнучкості морської колони (marine riser). Про морську колону (marine riser) ми поговоримо більш докладно в кінці цієї статті, тому що він є дуже важливим елементом в офшорній індустрії, що з'єднує нафтовидобувні платформи з підводним родовищем. Недоліком Бурових суден, в порівнянні з іншими буровими платформами, є їх велике обмеження в роботі в залежності від стану погодних умов. системи позиціювання На Бурових судах застосовуються дві системи позиціонування: статична і динамічна. Статична система-за допомогою спеціальних якорів, які розносяться в певних секторах і кількість якорів може бути 8-12 штук. Дінаміческая- за допомогою системи динамічного позиціонування, яка утримує судно в точці буріння незалежно від хвилювання, вітру і течії.


Счетчик PR-CY.Rank Херсонский ТОП